Четвер, 25.04.2024, 12:35 | Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | Мій профіль | ВихідВітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

З газети Пульс

«Інсайт» - музична перлина

Напевно для кожної людини в житті важливо мати якесь хобі, пристрасть, заняття, яке захоплювало б, приносило задоволення та наповнювало б щоденні сірі будні чимось кольоровим і неповторним. Справжніх поціновувачів музичного мистецтва вдалося знайти у с.Крупець, Славутського району. Ще зовсім юні хлопці вже зараз не уявляють свого життя без музики, сподіваючись, що ця пристрасть супроводжуватиме їх і в майбутньому.

Шкільний музичний рок-гурт під назвою «Інсайт», що в перекладі з англійської означає «осяяння», «розуміння», «раптова здогадка», який існує близько півтора року, вже здобув прихильність слухацької аудиторії не лише на теренах Славутчини,  а й за її межами, адже подібного такого у цілому регіоні немає. Учасники колективу працюють над розвитком гурту, не покладаючи рук, та мріють стати відомими на загальнодержавному рівні.

Ідея створення музичного гурту належить Артуру Мельнику, вчителю музики Крупецького НВК.

- Це була моя мрія ще з дитинства, відколи я почав займатися музикою. Для мене музика – це все моє життя, усі мрії пов’язані з нею, це те, без чого я себе не уявляю, - зізнається Артур Петрович.

Основний склад групи – це три молоді хлопці, що навчаються в 10-му класі: Віталій Бойчак, Станіслав Нікітчук та Максим Кондратюк. Артур Петрович, окрім обов’язків вчителя, наставника, теж є членом гурту та грає на ударних інструментах.

Кожний із членів музичного колективу «Інсайт» володіє технікою гри на кількох музичних інструментах. Віталій розповідає, що ще у початкових класах почав грати на баяні. А коли три роки тому в їхню школу прийшов новий вчитель музики та створив гурток гри на гітарі, хлопець зацікавився і цим інструментом. Станіслав також захопився музикою ще з ранніх років:

Закінчивши свого часу музичну школу у Славуті по класу фортепіано,  я шукав для себе можливостей розвиватися й далі у цьому напрямку. Завдяки ж Артуру Петровичу моя мрія стала реальністю. У гурті «Інсайт» я граю на клавішних інструментах.

Максим теж ще з 4-го класу захопився грою на баяні. Приймав участь у різноманітних фестивалях та конкурсах не лише на районному,  а й обласному рівнях. Та з часом інтерес хлопця до музики тільки зріс, тож Максим став учасником гурту «Інсайт» і зараз грає на баяні.

Хлопці із захопленням розповідають про свого вчителя, який допоміг їм реалізувати самих себе, розкрити свої здібності та таланти.

- Керівник нашого гурту – не лише чудовий і талановитий музикант, він для нас – справжній друг, помічник та порадник. Артур Петрович завжди вміє вислухати, з розумінням ставиться до кожного з нас, дослухається до наших побажань та ідей. У важку хвилину він може підтримати  і дати мудру пораду, - одноголосно заявляють члени музичного колективу.

В свою чергу А. Мельник дуже пишається своїми учнями. «Ми приділяємо дуже багато часу вдосконаленню майстерності як гурту загалом, так і кожного її учасника окремо, - розповідає вчитель.

Репертуар шкільного гурту «Інсайт» досить широкий – аранжування як класичних, так і сучасних музичних творів. У творчому доробку колективу є  й власний інструментальний твір «Крупець-sity». За словами А.Мельника, гурт не обмежується грою лише рок-музики,  а й виконує музичні композиції різних стилів, аби бути актуальними та цікавими на будь-якому святковому заході. Учасники колективу мріють вже цьогоріч виступити на Всеукраїнському фестивалі «Червона рута», з якого починали більшість відомих тепер співаків та музикантів. А в планах гурту на майбутнє – розширення колективу за рахунок учнів менших класів, які гідно продовжуватимуть розпочату справу.

Усі учні школи дуже вболівають за свій музичний гурт, навіть назву для колективу обирали всією шкільною громадою, кидаючи в скриньку різноманітні пропозиції. Директор Крупецького НВК Т. Бережна розповідає, що «Інсайт» є родзинкою кожного святкового заходу, який відбувається не лише в навчальному закладі, а й узагалі в сільській раді.

Артур Петрович – вчитель-новатор. До нього в нашій школі було чимало вчителів музики, однак ніхто з них не зумів настільки зацікавити дітей цим видом мистецтва.

А цього року Артур Петрович став переможцем районного конкурсу «Вчитель року 2013» у номінації «Музика»,  та днями представлятиме наш Славутський район на обласному етапі конкурсу. Нам дуже приємно бачити, як горять дитячі очі, з яким задоволенням та інтересом вони займаються тим, що їм до вподоби.

Ті, хто хоч одного разу почув музику, яку творить шкільний гурт «Інсайт», не зможуть залишитися байдужими до цього виду мистецтва, адже юні талановиті музиканти вкладають у свою справу всю душу, віддаються їй повністю. Тож бажаємо подальших успіхів молодому колективу, натхнення та вдячних слухачів

О.Могильницька, кореспондент газети "ПУЛЬС”

«  Квітень 2024  »