Субота, 27.04.2024, 00:25 | Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | Мій профіль | ВихідВітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Літературне перо учнів

Головна » Статті » Мої статті

Чудо – планета

Ліщук Оксана

Чудо – планета

Усе це сталося дуже давно. Коли світ тільки створився, не було жодної планети. Але одного разу на небі засіяла дуже , дуже велика зірка. Вона стала першою планетою. На ній жили дуже акуратні, виховані, інтелігентні люди. Так і називалася їхня планета ˮ Акуратка ˮ. На ній жило багато людей, та яких !? Одні були трикутні, інші циліндричні, ще одні - квадратні. Усі люди жили окремо в містах. В одному - трикутники, в іншому – квадрати, ще в іншому – циліндри.

А жили вони окремо тому, що народи їхні ніяк не могли поділити землі між собою. Квадрати забрали найродючіші землі, трикутники – землі, що багаті на корисні копалини, а циліндрам дістались землі багаті на золото і срібло. Та якось в країні циліндрів з’явився такий хлопчик, що усе він хотів знати і всюди пхав свого носа. А звали його Циліндрик. І задумав він якось помирити свої народи. Та ніхто його не слухав. Тому він вирішив піти світ за очі і шукати підтримку у трикутників  та квадратів. Але й там його зустріли не краще. Звідти його прогнали. Тоді він пішов у ліс і заночував там. Якось Циліндрик зустрів у лісі дивну пташечку. Такої хлопчик ще не бачив. Вона виглядала як горобець,але мала жовту грудинку і сіре пір’ячко. Циліндрик вирішив, що вона може бути його другом .

• Привіт, - сказав він пташечці.
  • Привіт, а ти хто, – спитала вона?
  • Я Циліндрик, – відповів хлопчик,- давай дружити.
  • Давай. Але чому ти тут сам у цьому лісі?
  • Я шукаю того , хто б мені допоміг помирити мої народи. Усі вони посварились давно.
  • Я знаю, хто тобі допоможе. Є у нас одна дівчина. Живе вона у дивовижній країні, яка так і зветься – Дивовижа! Є у тій країні три гори. На найвищій і сидить та дівчина. Вона дуже мудра, і я  впевнена, що вона тобі допоможе.
  • Ну тоді ходімо.

Довго йшли вони, аж якось одного ранку , коли сонце тільки почало підійматись, вони почули потік струмка.

• Ось цей струмок чарівний. Він дасть відповідь на будь-яке питання .
  • О, будь-ласка, струмочку, скажи, чи довго нам ще йти до дівчини,що сидить на найвищій горі?
  • Вам іще не довго йти, треба тільки путь знайти,- сказав струмочок і стих.

Раптом дерева перед ними розступились і перед ними з’явилась стежинка. Циліндрик і синичка пішли по стежці і невдовзі вони прийшли до дівчини. Та вислухала прохання хлопчика і сказала:

• Гаразд, я допоможу вам. Але спершу ви маєте відпочити, адже пройшли довгий і нелегкий шлях.

Зранку нові друзі вирушили в дорогу. Довго вони йшли. Аж під вечір вони прийшли у місто, де жили циліндри. Циліндрик познайомив дівчинку з усією своєю сім’єю. Наступного дня дівчинка прийшла  в місто. Вона підійшла до двох людей і спитала:

• Чому ви не дружите з трикутниками?
  • А тому, що вони занадто нерозсудливі і безтурботні, а ми стримані.
  • А чи справді ви такі стримані? Погляньте на цих дітей, вони зовсім, як усі. Безтурботно собі граються.
  • А й справді ходімо до трикутників. Коли циліндри прийшли до трикутників, ті не хотіли їх впускати. Але вони відчинили для них двері тоді, коли ті попросили у них вибачення.
  • І ви нам пробачте, - відповіли трикутники.

Так само вони помирились і з квадратами.

Між містами більше не було чвар, і вони об’єдналися в одну країну. А згодом назвали цю країну Україною.

Оскільки у трикутників були землі багаті на корисні копалини, у квадратів були родючі землі, а у циліндрів –  золото та срібло, то й Україна мала усі ці скарби.

Ось чому Україна така багата.

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (23.03.2015)
Переглядів: 402 | Рейтинг: 0.0/0